Хто ми

Центр реабілітації рукокрилих

Kharkiv Bat Group

У 2013 році з ініціативи Харківської групи з вивчення рукокрилих (Kharkiv Bat Group) і МБФ «Фонд Олександра Фельдмана» було вирішено створити Центр реабілітації рукокрилих у Feldman Ecopark. На даний момент це єдиний Центр реабілітації рукокрилих в Україні. Його мета – порятунок і реабілітація рукокрилих, які потрапили в антропогенні пастки, допомога тваринам, виснаженим взимку і постраждалим з вини людини, просвітницька робота та вивчення рукокрилих в природних умовах середовища.

Група фахівців-біологів ЦРР займаються охороною та вивченням рукокрилих (кажанів) в Харківській області майже 20 років.

Про дослідження і проекти групи Ви можете дізнатися тут.

Ми недержавна, некомунальна організація. Ми працюємо на громадських засадах.

Фахівці

Антон Влащенко

Керівник Центру реабілітації рукокрилих.

Кандидат біологічних наук, спеціальність екологія, 2007.

Член Науково-консультативної ради з питань охорони рукокрилих при Міністерстві екології та природних ресурсів України.

У 2003 році закінчив біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Рукокрилих як об’єкт досліджень вибрав з першого курсу навчання в університеті (1999), дипломна робота бакалавра і магістра присвячені вивченню рукокрилих Харкова й області. Автор і співавтор майже 50 наукових робіт, присвячених фауні та екології рукокрилих.

Сфера наукових інтересів – вивчення поширення та екології рукокрилих, а також практична охорона біотопів, які є значущими для існування цих тварин.

Альона Прилуцька (Гукасова)

Заступник керівника Центру реабілітації рукокрилих.

Кандидат біологічних наук, спеціальність зоологія. Дисертація «Літнє населення рукокрилих в лісах центральної частини Східно-Європейської рівнини: інвентаризація і моніторинг за допомогою павутинних мереж» захищена в 2015 р. в Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України (Київ). Автореферат

У 2009 р. закінчила бакалаврат біологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім в 2011 році закінчила магістратуру біолого-грунтового факультету Санкт-Петербурзького державного університету.

2012 – 2015 – лектор-педагог Харківського зоопарку (керівник гуртка юних біологів зоопарку).

Сфера наукових інтересів – екологія і моніторинг рукокрилих в лісах, реабілітація кажанів в умовах міста, акустика рукокрилих.

Віталій Гуков

Аспірант Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській області, в Нижегородську і Новгородську область (Росія), в Запорізьку область), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Анастасія Доманська

Випускниця Харківської зооветеринарної академії. Лікар в Центрі клінічної ветеринарії.

Бере активну участь у порятунку і реабілітації кажанів. Займається лікуванням всіх рукокрилих, які потребують медичної допомоги.

Наші друзі та волонтери

Олена Роденко

Випускник гуртка юних біологів Харківського зоопарку. В 2019 році закінчила бакалаврат біологічного факультету в Сілезькому університеті в Катовіцах (Польща).

Брала активну участь в реабілітації кажанів в зимовий час в м.Харкові. Брала участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій області, в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Ксенія Кравченко

Магістр біології. У 2011 р закінчила біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім у 2013 р отримала ступінь магістра (спеціальність Екологія та біорізноманіття) у Вроцлавському університеті (м. Вроцлав, Польща). На даний момент аспірант в Leibniz-Institute for Zoo and Wildlife Research (Берлін, Німеччина).

Сфера наукових інтересів – міграції рукокрилих в Східній Європі, адаптації до урболандшафтів, стратегії розмноження перелітних і осілих видів, лікування та охорона кажанів, акустика рукокрилих.

Маргарита Моїсеєнко

В минулому юннат Центру реабілітації рукокрилих, наразі наш волонтер. Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області.

Віктор Ковальов

Випускник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, біологічний факультет. Магістр Ягелонського університету (Польша).

Брав участь у порятунку кажанів в зимовий час в м.Харкові, а також бере участь в польових дослідженнях фауни рукокрилих Харківській області.

Ольга Тимофієва

Випускниця Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, біологічний факультет. Зараз аспірантка Ягелонського університету (Польша).

Брала активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в польових дослідженнях фауни рукокрилих в природі (експедиції по Харківській області, в Запорізьку область, Чорнобильську зону відчуження). Науковий інтерес – акустика рукокрилих, накопичення важких металів в тканинах рукокрилих.

Олександр Наглов

Кандидат біологічних наук, викладач Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Сфера наукових інтересів – зимівля кажанів, фізіологія рукокрилих.

Керівник 2-х проектів з рукокрилих Харківській області:

– в 2003-2004 «Вивчення місць зимівлі загрозливих видів рукокрилих на Північному сході України»;

– в 2007-2008 «Харківська освітня програма з рукокрилих».

Олег Прилуцький

Викладач Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в дикій природі (зокрема, експедиції по Харківській області, національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія), в заповідник «Горгани», заповідник «Брянський ліс» (Росія)).

Анна Суворова

Випускниця Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет. Також закінчила магістратуру Санкт-Петербурзького державного університету, кафедра зоології хребетних.

Брала участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, брала участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема експедиції по Харківській області, в Нижегородську область, Новгородську область, Амурську область (Росія)), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Дарина Полякова

Випускниця Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2014 року.

Брала участь в реабілітації та пожиттєвому утриманні кажанів в зимовий час в Харкові.

Наталя Шанюк

Студентка Харківської державної академії дизайну та мистецтв.

Брала активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, брала участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області. Автор ілюстрацій наліпок, брошюр та медіа-постів про кажанів.

Валерія Богодіст

Студентка 4 курсу Білоцерківського національного аграрного університету, факультет ветеринарної медицини.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові та Білій Церкві, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області.

Ілля Некрутов

В минулому юннат Центру реабілітації рукокрилих, студент Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області. Брав участь в експедиції в Запорізьку область.

Олексій Парфілов

Випускник гуртка юних біологів Харківського зоопарку. Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2013 року.

Бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій області, Чорнобильській зоні відчуження, в заповідник «Горгани» (Івано-Франківська область), в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)).

Ігор Товстуха
Закінчив Вовчанський медичний коледж. Закінчив бакалаврат біологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, спеціальність «Фізіологія людини і тварин». Брав активну участь у порятунку і реабілітації кажанів. Науковий інтерес – імунологічний статус кажанів. Брав участь в дослідженні рукокрилих у Чорнобильській зоні відчуження, Харківської області.

Тетяна Юр’єва

В минулому юннат Центру реабілітації рукокрилих, зараз студентка 2 курсу харківського медичного коледжу. Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Марина Єрофеєва

Студентка 2 курсу біологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.

Андрій Приходько

Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2018 року. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.