Хто ми

Центр реабілітації рукокрилих

Kharkiv Bat Group

У 2013 році з ініціативи Харківської групи з вивчення рукокрилих (Kharkiv Bat Group) і МБФ «Фонд Олександра Фельдмана» було вирішено створити Центр реабілітації рукокрилих у Feldman Ecopark. На даний момент це єдиний Центр реабілітації рукокрилих в Україні. Його мета – порятунок і реабілітація рукокрилих, які потрапили в антропогенні пастки, допомога тваринам, виснаженим взимку і постраждалим з вини людини, просвітницька робота та вивчення рукокрилих в природних умовах середовища.

Група фахівців-біологів ЦРР займаються охороною та вивченням рукокрилих (кажанів) в Харківській області майже 20 років.

Про дослідження і проекти групи Ви можете дізнатися тут.

Ми недержавна, некомунальна організація. Ми працюємо на громадських засадах.

Фахівці

Антон Влащенко

Керівник Центру реабілітації рукокрилих, Feldman Ecopark.

Кандидат біологічних наук, спеціальність екологія, 2007.

Член Науково-консультативної ради з питань охорони рукокрилих при Міністерстві екології та природних ресурсів України.

У 2003 році закінчив біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Рукокрилих як об’єкт досліджень вибрав з першого курсу навчання в університеті (1999), дипломна робота бакалавра і магістра присвячені вивченню рукокрилих Харкова й області. Автор і співавтор майже 50 наукових робіт, присвячених фауні та екології рукокрилих.

Сфера наукових інтересів – вивчення поширення та екології рукокрилих, а також практична охорона біотопів, які є значущими для існування цих тварин.

Альона Прилуцька (Гукасова)

Заступник керівника Центру реабілітації рукокрилих, Feldman Ecopark.

Кандидат біологічних наук, спеціальність зоологія. Дисертація «Літнє населення рукокрилих в лісах центральної частини Східно-Європейської рівнини: інвентаризація і моніторинг за допомогою павутинних мереж» захищена в 2015 р. в Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України (Київ). Автореферат

У 2009 р. закінчила бакалаврат біологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім в 2011 році закінчила магістратуру біолого-грунтового факультету Санкт-Петербурзького державного університету.

2012 – 2015 – лектор-педагог Харківського зоопарку (керівник гуртка юних біологів зоопарку).

Сфера наукових інтересів – екологія і моніторинг рукокрилих в лісах, реабілітація кажанів в умовах міста, акустика рукокрилих.

Віталій Гуков

Аспірант Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській області, в Нижегородську і Новгородську область (Росія), в Запорізьку область), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Анастасія Доманська

Випускниця Харківської зооветеринарної академії. Лікар в Центрі клінічної ветеринарії.

Бере активну участь у порятунку і реабілітації кажанів. Займається лікуванням всіх рукокрилих, які потребують медичної допомоги.

Олена Роденко

Випускник гуртка юних біологів Харківського зоопарку. В 2019 році закінчила бакалаврат біологічного факультету в Сілезькому університеті в Катовіцах (Польща).

Брала активну участь в реабілітації кажанів в зимовий час в м.Харкові. Брала участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій області, в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Наші друзі та волонтери

Ксенія Кравченко

Магістр біології. У 2011 р закінчила біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім у 2013 р отримала ступінь магістра (спеціальність Екологія та біорізноманіття) у Вроцлавському університеті (м. Вроцлав, Польща). На даний момент аспірант в Leibniz-Institute for Zoo and Wildlife Research (Берлін, Німеччина).

Сфера наукових інтересів – міграції рукокрилих в Східній Європі, адаптації до урболандшафтів, стратегії розмноження перелітних і осілих видів, лікування та охорона кажанів, акустика рукокрилих.

Рита Моісеєнко

Юннат Центру реабілітації рукокрилих, учениця 11 класу 162 школи. Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області.

Віктор Ковальов

Випускник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, біологічний факультет. Зараз студент магістратури Ягелонського університету (Польша).

Бере участь у порятунку кажанів в зимовий час в м.Харкові, а також бере участь в польових дослідженнях фауни рукокрилих Харківській області. Учасник еколого-освітніх акцій.

Ольга Тимофієва

Випускниця Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, біологічний факультет. Зараз студентка магістратури Ягелонського університету (Польша).

Брала активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в польових дослідженнях фауни рукокрилих в природі (експедиції по Харківській області, в Запорізьку область, Чорнобильську зону відчуження). Займається акустикою рукокрилих.

Олександр Наглов

Кандидат біологічних наук, викладач Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Сфера наукових інтересів – зимівля кажанів, фізіологія рукокрилих.

Керівник 2-х проектів з рукокрилих Харківській області:

– в 2003-2004 «Вивчення місць зимівлі загрозливих видів рукокрилих на Північному сході України»;

– в 2007-2008 «Харківська освітня програма з рукокрилих».

Олег Прилуцький

Викладач Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в дикій природі (зокрема, експедиції по Харківській області, національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія), в заповідник «Горгани», заповідник «Брянський ліс» (Росія)).

Анна Суворова

У 2013 році закінчила бакалаврат Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет. У 2015 році закінчила магістратуру Санкт-Петербурзького державного університету, кафедра зоології хребетних.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема експедиції по Харківській області, в Нижегородську область, Новгородську область, Амурську область (Росія)), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Дарина Полякова

Випускниця Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2014 року.

Активно бере участь в реабілітації кажанів в зимовий час в Харкові. Зараз у Дарини на довічній реабілітації (після травм і операцій) 3 кажани – пізній кожан і два нетопирі Куля. Активно бере участь в еколого-просвітницькій роботі по кажанах.

Олександр Клочко

Брав активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, брав участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській області, в гірський Крим, в Чорнобильську зону відчуження, в Нижегородську і Новгородську область (Росія), в Запорізьку область). Допомагав в редагуванні даного сайту.

Наталя Шанюк

Студентка Харківської державної академії дизайну та мистецтв.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області. Автор ілюстрацій наліпок, брошюр та медіа-постів про кажанів.

Валерія Богодист

Студентка 2 курсу Білоцерківського національного аграрного університету, факультет ветеринарної медицини.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові та Білій Церкві, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області.

Ілля Некрутов

Юннат Центру реабілітації рукокрилих, учень 11 класу спеціалізованої школи-інтерната «Обдарованість».

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області. Брав участь в експедиції в Запорізьку область.

Олексій Парфілов

Випускник гуртка юних біологів Харківського зоопарку. Студент Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій області, Чорнобильській зоні відчуження, в заповідник «Горгани» (Івано-Франківська область), в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)).

Ігор Товстуха
Закінчив Вовчанський медичний коледж. Закінчив бакалаврат біологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, спеціальність «Фізіологія людини і тварин». Брав активну участь у порятунку і реабілітації кажанів. Науковий інтерес – імунологічний статус кажанів. Брав участь в дослідженні рукокрилих у Чорнобильській зоні відчуження, Харківської області.

Тетяна Юр’єва

Юннат Центру реабілітації рукокрилих, Студентка 1 курсу харківського медичного коледжу. Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області .