Хто ми

Центр реабілітації рукокрилих

Kharkiv Bat Group

У 2013 році з ініціативи Харківської групи з вивчення рукокрилих (Kharkiv Bat Group) і МБФ «Фонд Олександра Фельдмана» було вирішено створити Центр реабілітації рукокрилих у Feldman Ecopark. На даний момент це єдиний Центр реабілітації рукокрилих в Україні. Його мета – порятунок і реабілітація рукокрилих, які потрапили в антропогенні пастки, допомога тваринам, виснаженим взимку і постраждалим з вини людини, просвітницька робота та вивчення рукокрилих в природних умовах середовища.

Група фахівців-біологів ЦРР займаються охороною та вивченням рукокрилих (кажанів) в Харківській області майже 20 років.

Про дослідження і проекти групи Ви можете дізнатися тут.

Ми недержавна, некомунальна організація. Ми працюємо на громадських засадах.

Фахівці

Антон Влащенко

Керівник Центру реабілітації рукокрилих, Feldman Ecopark.

Кандидат біологічних наук, спеціальність екологія, 2007.

Член Науково-консультативної ради з питань охорони рукокрилих при Міністерстві екології та природних ресурсів України.

У 2003 році закінчив біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Рукокрилих як об’єкт досліджень вибрав з першого курсу навчання в університеті (1999), дипломна робота бакалавра і магістра присвячені вивченню рукокрилих Харкова й області. Автор і співавтор майже 50 наукових робіт, присвячених фауні та екології рукокрилих.

Сфера наукових інтересів – вивчення поширення та екології рукокрилих, а також практична охорона біотопів, які є значущими для існування цих тварин.

Альона Прилуцька (Гукасова)

Заступник керівника Центру реабілітації рукокрилих, Feldman Ecopark.

Кандидат біологічних наук, спеціальність зоологія. Дисертація «Літнє населення рукокрилих в лісах центральної частини Східно-Європейської рівнини: інвентаризація і моніторинг за допомогою павутинних мереж» захищена в 2015 р. в Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України (Київ). Автореферат

У 2009 р. закінчила бакалаврат біологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім в 2011 році закінчила магістратуру біолого-грунтового факультету Санкт-Петербурзького державного університету.

2012 – 2015 – лектор-педагог Харківського зоопарку (керівник гуртка юних біологів зоопарку).

Сфера наукових інтересів – екологія і моніторинг рукокрилих в лісах, реабілітація кажанів в умовах міста, акустика рукокрилих.

Віталій Гуков

Аспірант Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській області, в Нижегородську і Новгородську область (Росія), в Запорізьку область), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Анастасія Доманська

Випускниця Харківської зооветеринарної академії. Лікар в Центрі клінічної ветеринарії.

Бере активну участь у порятунку і реабілітації кажанів. Займається лікуванням всіх рукокрилих, які потребують медичної допомоги.

Олена Роденко

Випускник гуртка юних біологів Харківського зоопарку. В 2019 році закінчила бакалаврат біологічного факультету в Сілезькому університеті в Катовіцах (Польща).

Брала активну участь в реабілітації кажанів в зимовий час в м.Харкові. Брала участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій області, в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Наші друзі та волонтери

Ксенія Кравченко

Магістр біології. У 2011 р закінчила біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім у 2013 р отримала ступінь магістра (спеціальність Екологія та біорізноманіття) у Вроцлавському університеті (м. Вроцлав, Польща). На даний момент аспірант в Leibniz-Institute for Zoo and Wildlife Research (Берлін, Німеччина).

Сфера наукових інтересів – міграції рукокрилих в Східній Європі, адаптації до урболандшафтів, стратегії розмноження перелітних і осілих видів, лікування та охорона кажанів, акустика рукокрилих.

Маргарита Моїсеєнко

В минулому юннат Центру реабілітації рукокрилих, наразі наш волонтер. Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області.

Віктор Ковальов

Випускник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, біологічний факультет. Магістр Ягелонського університету (Польша).

Брав участь у порятунку кажанів в зимовий час в м.Харкові, а також бере участь в польових дослідженнях фауни рукокрилих Харківській області.

Ольга Тимофієва

Випускниця Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, біологічний факультет. Зараз аспірантка Ягелонського університету (Польша).

Брала активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в польових дослідженнях фауни рукокрилих в природі (експедиції по Харківській області, в Запорізьку область, Чорнобильську зону відчуження). Науковий інтерес – акустика рукокрилих, накопичення важких металів в тканинах рукокрилих.

Олександр Наглов

Кандидат біологічних наук, викладач Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Сфера наукових інтересів – зимівля кажанів, фізіологія рукокрилих.

Керівник 2-х проектів з рукокрилих Харківській області:

– в 2003-2004 «Вивчення місць зимівлі загрозливих видів рукокрилих на Північному сході України»;

– в 2007-2008 «Харківська освітня програма з рукокрилих».

Олег Прилуцький

Викладач Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в дикій природі (зокрема, експедиції по Харківській області, національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія), в заповідник «Горгани», заповідник «Брянський ліс» (Росія)).

Анна Суворова

Випускниця Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет. Також закінчила магістратуру Санкт-Петербурзького державного університету, кафедра зоології хребетних.

Брала участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, брала участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема експедиції по Харківській області, в Нижегородську область, Новгородську область, Амурську область (Росія)), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Дарина Полякова

Випускниця Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2014 року.

Брала участь в реабілітації та пожиттєвому утриманні кажанів в зимовий час в Харкові.

Наталя Шанюк

Студентка Харківської державної академії дизайну та мистецтв.

Брала активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, брала участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області. Автор ілюстрацій наліпок, брошюр та медіа-постів про кажанів.

Валерія Богодіст

Студентка 4 курсу Білоцерківського національного аграрного університету, факультет ветеринарної медицини.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові та Білій Церкві, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області.

Ілля Некрутов

В минулому юннат Центру реабілітації рукокрилих, студент Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області. Брав участь в експедиції в Запорізьку область.

Олексій Парфілов

Випускник гуртка юних біологів Харківського зоопарку. Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2013 року.

Бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій області, Чорнобильській зоні відчуження, в заповідник «Горгани» (Івано-Франківська область), в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)).

Ігор Товстуха
Закінчив Вовчанський медичний коледж. Закінчив бакалаврат біологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, спеціальність «Фізіологія людини і тварин». Брав активну участь у порятунку і реабілітації кажанів. Науковий інтерес – імунологічний статус кажанів. Брав участь в дослідженні рукокрилих у Чорнобильській зоні відчуження, Харківської області.

Тетяна Юр’єва

В минулому юннат Центру реабілітації рукокрилих, зараз студентка 2 курсу харківського медичного коледжу. Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Марина Єрофеєва

Студентка біологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.

Андрій Приходько

Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2018 року. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.