Хто ми

У 2013 році з ініціативи Харківської групи з вивчення рукокрилих (Kharkiv Bat Group) і МБФ «Фонд Олександра Фельдмана» було вирішено створити Центр реабілітації рукокрилих у Feldman Ecopark. На даний момент це єдиний Центр реабілітації рукокрилих в Україні. Його мета – порятунок і реабілітація рукокрилих, які потрапили в антропогенні пастки, допомога тваринам, виснаженим взимку і постраждалим з вини людини, просвітницька робота та вивчення рукокрилих в природних умовах середовища.

Група фахівців-біологів ЦРР займаються охороною та вивченням рукокрилих (кажанів) в Харківській області майже 20 років.

Про дослідження і проекти групи Ви можете дізнатися тут.

Ми недержавна, некомунальна організація. Ми працюємо на громадських засадах.

Наші фахівці

Антон Влащенко

Антон Влащенко

Керівник Центру реабілітації рукокрилих.

Доктор біологічних наук, спеціальність зоологія, 2021. Доцент Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди.

Член Науково-консультативної ради з питань охорони рукокрилих при Міністерстві екології та природних ресурсів України.

У 2003 році закінчив біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Рукокрилих як об’єкт досліджень вибрав з першого курсу навчання в університеті (1999), дипломна робота бакалавра і магістра присвячені вивченню рукокрилих Харкова й області. Автор і співавтор майже 50 наукових робіт, присвячених фауні та екології рукокрилих.

Сфера наукових інтересів – вивчення поширення та екології рукокрилих, а також практична охорона біотопів, які є значущими для існування цих тварин.

Альона Прилуцька (Гукасова)

Альона Прилуцька (Гукасова)

Заступник керівника Центру реабілітації рукокрилих.

Кандидат біологічних наук, спеціальність зоологія. Дисертація «Літнє населення рукокрилих в лісах центральної частини Східно-Європейської рівнини: інвентаризація і моніторинг за допомогою павутинних мереж» захищена в 2015 р. в Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України (Київ). Автореферат

У 2009 р. закінчила бакалаврат біологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім в 2011 році закінчила магістратуру біолого-грунтового факультету Санкт-Петербурзького державного університету.

2012 – 2015 – лектор-педагог Харківського зоопарку (керівник гуртка юних біологів зоопарку).

Сфера наукових інтересів – екологія і моніторинг рукокрилих в лісах, реабілітація кажанів в умовах міста, акустика рукокрилих.

Віталій Гуков

Віталій Гуков

Аспірант Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській області, в Нижегородську і Новгородську область (Росія), в Запорізьку область), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Анастасія Доманська

Анастасія Доманська

Випускниця Харківської зооветеринарної академії. Лікар в Центрі клінічної ветеринарії.

Бере активну участь у порятунку і реабілітації кажанів. Займається лікуванням всіх рукокрилих, які потребують медичної допомоги.

Наші друзі та волонтери

Марина Єрофеєва

Марина Єрофеєва

Студентка 3 курсу біологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.

Валерія Богодіст

Валерія Богодіст

Студентка 5 курсу Білоцерківського національного аграрного університету, факультет ветеринарної медицини.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові та Білій Церкві, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області.

Маргарита Моїсеєнко

Маргарита Моїсеєнко

В минулому юннат Центру реабілітації рукокрилих, наразі наш волонтер. Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області.

Альона Шуленко

Студентка 4 курса Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди
Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.

Олена Роденко

Олена Роденко

Випускник гуртка юних біологів Харківського зоопарку. В 2019 році закінчила бакалаврат біологічного факультету в Сілезькому університеті в Катовіцах (Польща).

Брала активну участь в реабілітації кажанів в зимовий час в м.Харкові. Брала участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій області, в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Ксенія Кравченко

Ксенія Кравченко

Магістр біології. У 2011 р закінчила біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім у 2013 р отримала ступінь магістра (спеціальність Екологія та біорізноманіття) у Вроцлавському університеті (м. Вроцлав, Польща). На даний момент аспірант в Leibniz-Institute for Zoo and Wildlife Research (Берлін, Німеччина).

Сфера наукових інтересів – міграції рукокрилих в Східній Європі, адаптації до урболандшафтів, стратегії розмноження перелітних і осілих видів, лікування та охорона кажанів, акустика рукокрилих.

Ольга Тимофієва

Ольга Тимофієва

Випускниця Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, біологічний факультет. Зараз аспірантка Ягелонського університету (Польша).

Брала активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в польових дослідженнях фауни рукокрилих в природі (експедиції по Харківській області, в Запорізьку область, Чорнобильську зону відчуження). Науковий інтерес – акустика рукокрилих, накопичення важких металів в тканинах рукокрилих.

Олексій Парфілов

Олексій Парфілов

Випускник гуртка юних біологів Харківського зоопарку. Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2013 року.

Бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій області, Чорнобильській зоні відчуження, в заповідник «Горгани» (Івано-Франківська область), в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)).

Андрій Приходько

Андрій Приходько

Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2018 року. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.

Олег Прилуцький

Олег Прилуцький

Доцент Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в дикій природі (зокрема, експедиції по Харківській області, національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія), в заповідник «Горгани», заповідник «Брянський ліс» (Росія)).