Хто ми

У 2013 році з ініціативи Харківської групи з вивчення рукокрилих (Kharkiv Bat Group) і МБФ «Фонд Олександра Фельдмана» було вирішено створити Центр реабілітації рукокрилих у Feldman Ecopark. На даний момент це єдиний Центр реабілітації рукокрилих в Україні. Його мета – порятунок і реабілітація рукокрилих, які потрапили в антропогенні пастки, допомога тваринам, виснаженим взимку і постраждалим з вини людини, просвітницька робота та вивчення рукокрилих в природних умовах середовища.

Група фахівців-біологів ЦРР займаються охороною та вивченням рукокрилих (кажанів) в Харківській області майже 20 років.

Про дослідження і проекти групи Ви можете дізнатися тут.

Ми недержавна, некомунальна організація. Ми працюємо на громадських засадах.

Наші фахівці

Антон Влащенко

Антон Влащенко

Керівник Центру реабілітації рукокрилих.

Доктор біологічних наук, спеціальність зоологія, 2021. Доцент Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди.

Член Науково-консультативної ради з питань охорони рукокрилих при Міністерстві екології та природних ресурсів України.

У 2003 році закінчив біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Рукокрилих як об’єкт досліджень вибрав з першого курсу навчання в університеті (1999), дипломна робота бакалавра і магістра присвячені вивченню рукокрилих Харкова й області. Автор і співавтор майже 50 наукових робіт, присвячених фауні та екології рукокрилих.

Сфера наукових інтересів – вивчення поширення та екології рукокрилих, а також практична охорона біотопів, які є значущими для існування цих тварин.

Альона Прилуцька (Гукасова)

Альона Прилуцька (Гукасова)

Cпівзасновниця Центру реабілітації рукокрилих. Керівник природоохоронних та освітніх програм з рукокрилих. Невтомна популяризаторка рукокрилих як тварин, що зникають. Виступала з інтерв’ю у майже 100 сюжетах та програмах, організатор свят та акцій “Ніч кажанів”, “Урочистий випуск рукокрилих на волю”, фотовиставок, лекцій.

Кандидат біологічних наук, спеціальність зоологія. Дисертація «Літнє населення рукокрилих в лісах центральної частини Східно-Європейської рівнини: інвентаризація і моніторинг за допомогою павутинних мереж» захищена в 2015 р. в Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України (Київ). Автореферат

У 2009 р. закінчила бакалаврат біологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім в 2011 році закінчила магістратуру біолого-грунтового факультету Санкт-Петербурзького державного університету.

2012 – 2015 – лектор-педагог Харківського зоопарку (керівник гуртка юних біологів зоопарку).

Сфера наукових інтересів – екологія і моніторинг рукокрилих в лісах, реабілітація кажанів в умовах міста, акустика рукокрилих.

Віталій Гуков

Віталій Гуков

Аспірант Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській області, в Нижегородську і Новгородську область (Росія), в Запорізьку область), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Анастасія Доманська

Випускниця Харківської зооветеринарної академії. Лікар в Центрі клінічної ветеринарії. Сфера інтересів – лікування кажанів та птахів.

Бере активну участь у порятунку і реабілітації кажанів з 2017 року. Займається лікуванням всіх рукокрилих, які потребують медичної допомоги. Провела десятки унікальних операцій у рукокрилих (вправляння грижі, прийом пологів, видалення ока, зубів, вправляння випадіння піхви та інші). Завдяки її сумлінній роботі десятки кажанів одужали та повернулися до життя.

Марина Єрофеєва

Студентка 3 курсу біологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.

Валерія Богодіст

Студентка 5 курсу Білоцерківського національного аграрного університету, факультет ветеринарної медицини.

Бере активну участь у порятунку та лікуванні кажанів в зимовий час в Харкові та Білій Церкві, бере участь в дослідженні рукокрилих в Харківській області.

Альона Шуленко

Студентка 4 курса Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди

Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові. Брала участь в дослідженні рукокрилих в Харківській та Рівненській області, в організації масових освітніх заходів про кажанів.

Наші волонтери в інших містах України

Олеся Кулик

Олеся – відома зоозахисниця, мешкає в Запоріжжі. У власному місті почала рятувати кажанів у 2017 році. Великі групи та травмованих кажанів передає на реабілітацію до нас. Спільно з Олесею вже тричі ми влаштовували “Урочисті випуски кажанів” та повертали врятованих кажанів навесні на волю.

Тетяна Гранат

Тетяна за фахом IT фахівець, але почала рятувати кажанів в місті Дніпро у 2020 році. В грудні 2020 вона разом з чоловіком врятувала колонію майже 1000 кажанів в одному з балконів в багатоповерхівці (де люди потурбували сонних кажанів) та доправили її до нас у Харків.

Альона Бойчук

Альона у минулому підприємець, основна діяльність – реклама, івенти. Почала рятувати кажанів в Херсоні взимку 2020 року. Важких рукокрилих з травмами та великі групи передає на реабілітацію до нас в Центр. Окремих рукокрилих виходжує сама.

Ксенія та Олег Ліснічук

Ксенія разом з чоловіком Олегом почали рятувати рукокрилих у своєму місті Кропивницькому Кіровоградської області у 2017 році. Важких рукокрилих з травмами та великі групи передають на реабілітацію нам до Центру. Окремих рукокрилих виходжують самі, навесні випускають кажанів у природу, разом з тими хто їх знайшов. Детальніше у сюжеті

Оксана Астапенко

Оксана за фахом вчитель у місті Кам’янське (Дніпропетровска область). Вона дуже любить тварин і почала рятувати кажанчиків знайдених у власній школі ще у 2019 році. Приїздила на стажування до нас у Харків. Окремих рукокрилих виходжує сама, а кажанів з травмами та великі групи передає на реабілітацію нам до Центру.

Наші друзі та волонтери

Олена Роденко

Олена Роденко

Випускник гуртка юних біологів Харківського зоопарку. В 2019 році закінчила бакалаврат біологічного факультету в Сілезькому університеті в Катовіцах (Польща).

Брала активну участь в реабілітації кажанів в зимовий час в м.Харкові. Брала участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій області, в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)), в еколого-освітніх лекціях і акціях.

Олексій Парфілов

Олексій Парфілов

Випускник гуртка юних біологів Харківського зоопарку. Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2013 року.

Бере участь в дослідженні рукокрилих в природі (зокрема, експедиції по Харківській, Запорізькій області, Чорнобильській зоні відчуження, в заповідник «Горгани» (Івано-Франківська область), в заповідник «Брянський ліс» і національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія)).

Андрій Приходько

Андрій Приходько

Волонтер Центру реабілітації рукокрилих з 2018 року. Бере активну участь у порятунку кажанів в Харкові.

Ксенія Кравченко

Ксенія Кравченко

Магістр біології. У 2011 р закінчила біологічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Потім у 2013 р отримала ступінь магістра (спеціальність Екологія та біорізноманіття) у Вроцлавському університеті (м. Вроцлав, Польща). На даний момент аспірант в Leibniz-Institute for Zoo and Wildlife Research (Берлін, Німеччина).

Сфера наукових інтересів – міграції рукокрилих в Східній Європі, адаптації до урболандшафтів, стратегії розмноження перелітних і осілих видів, лікування та охорона кажанів, акустика рукокрилих.

Ольга Тимофієва

Ольга Тимофієва

Випускниця Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, біологічний факультет. Зараз аспірантка Ягелонського університету (Польша).

Брала активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в польових дослідженнях фауни рукокрилих в природі (експедиції по Харківській області, в Запорізьку область, Чорнобильську зону відчуження). Науковий інтерес – акустика рукокрилих, накопичення важких металів в тканинах рукокрилих.

Олег Прилуцький

Олег Прилуцький

Доцент Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, біологічний факультет.

Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, бере участь в дослідженні рукокрилих в дикій природі (зокрема, експедиції по Харківській області, національний парк «Смоленське Поозерье» (Росія), в заповідник «Горгани», заповідник «Брянський ліс» (Росія)).

Маргарита Моїсеєнко

Маргарита Моїсеєнко

В минулому юннат Центру реабілітації рукокрилих, наразі наш волонтер. Бере активну участь у порятунку кажанів в зимовий час в Харкові, брала участь в дослідженні рукокрилих в Харківській та Житомирській області. Наразі студентка Ягелонського університетету у Польші.