Головна

Мета створення інформаційного сайту про кажанів Харківщини – популяризація знань про цих тварин, які живуть поряд з нами. Останніми роками все більше людей зіштовхуються з кажанами, хоча страх та недружнє ставлення до цих тварин дуже часто призводить до їх загибелі. Усі кажани України занесені до Червоної книги, тому дуже важливо зберегти цих вразливих тварин.

Сайт модерується групою спеціалістів-біологів, які займаються охороною та вивченням кажанів у Харківській області майже 20 років. На даному сайті Ви зможете знайти інформацію про 13 видів кажанів, що живуть у Харківській області, дізнатися про наші акції, проекти, допомогу кажанам та поставити питання спеціалістам.

У 2013 році з ініціативи Харківської групи з вивчення рукокрилих (Kharkiv Bat Group) і МБФ «Фонд Олександра Фельдмана» було вирішено створити Центр реабілітації рукокрилих у Feldman Ecopark (ЦРР). На даний момент це єдиний Центр реабілітації рукокрилих в Україні. Його мета – порятунок і реабілітація рукокрилих, які потрапили в антропогенні пастки, допомога тваринам, виснаженим взимку і постраждалим з вини людини, просвітницька робота та вивчення рукокрилих в природних умовах середовища. Наразі ЦРР є головним та наймасштабнішим проектом Kharkiv Bat Group. Про дослідження та інші проекти групи Ви можете дізнатися тут.

Хочемо підкреслити, що ми є недержавною, некомунальною організацією. Ми працюємо на громадських засадах та при підтримці наших партнерів.