Прес-реліз: Випуск кажанів на о. Хортиця (Запоріжжя)

Опубликовано Автор:

Врятованих кажанів повертаємо додому!

У суботу, 1 квітня 2017 року, з 17.30 до 19.30 на острові Хортиця (Запоріжжя) відбудеться урочистий випуск на волю 400 врятованих кажанів.
Місце проведення заходу: Скіфський стан.

Кажанів привезуть з Харкова з Центру реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк. На о. Хортиця кожен бажаючий зможе власноруч відправити в перший після зимової сплячки політ одного з врятованих рукокрилих. Обов’язково беріть з собою щільні рукавички.

Нагадаємо, що наприкінці лютого в Запоріжжі під час ремонту балкону було виявлено колонію рудих вечірниць, які зимували в багатоповерхівці. Через те що було зруйновано їхнє сховище, кажанів до себе забрала зоозахисниця, волонтер Олеся Кулик, яка потім передала їх до Центру реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк у Харкові. Це єдиний спеціалізований Центр з реабілітації та порятунку кажанів в Україні. Фахівці Центру надали допомогу кожному новоприбулому кажану: напували водою, годували комахами, лікували, після чого помістили на подальший зимовий сон, ретельно відстежуючи їх стан.

З настанням перших теплих ночей, коли в природі з’являються комахи, всіх врятованих рукокрилих можна випускати на волю. 25 березня в Фельдман Екопарк уже пройшов 5-й урочистий випуск 500 кажанів на волю, тепер черга запорізьких.

Контакти

Харків:
Центр реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк
Альона Прилуцька 0965911624

Прес-служба МБФ «Фонд Олександра Фельдмана»
Владислав Ксьонз 0667485602

Запоріжжя:
Олеся Кулик 0637933855

Новости    


  1. Марія:

    Доброго дня. В Запоріжжі протягом всього цього тижня вночі температура повітря була близько 0 градусів. Жодного кажана ввечері протягом тижня я не спостерігала (при тому, що влітку поруч з моїм домом їх дуже багато). Чи не зарано випускати кажанів, які до того ж мали проблеми під час зимівки?

    • Kharkiv Bat Group:

      Вибачте, що не відповіли Вам одразу. Зараз вже можно випускати кажанів, бо навіть ті, котрі зимували самостійно, вже почали вилітати, ми за цим спостерігаємо. А короткі проміжки похолодшання вони можуть перечекати у сховищах і не вилітати, просто спати. У нас великий досвід як у вивченні кажанів в природі, так і в умовах міста. Тому щороку ми змінюємо дату випуску, залежності від природніх умов та біології кажанів.